S letošní pandemií je skloňování slova „virtuální“ více než časté. Ještě než tato nepříjemná a komplikovaná doba nastala, měli jsme s tématem letošní konference INTERIÉRY jasno a ani netušili, jak bude téma aktuální. Ústřední téma má totiž název „doba virtuální & doba vizuální“.

Na jaké přednášky se můžete těšit?

Vystoupí zde designérka a zakladatelka organizace Czechdesign MgA. Veronika Loušová, která bude hovořit o úskalí navrhování interiérů z virtuálních podkladů a dotažení projektu do reálného cíle.

Zástupce Asociace virtuální a rozšíření reality přednese dnešní i budoucí možnosti projektování pomocí těchto technologií a ukáže posluchačům různé výstupy. O využití této technologie v praxi při tvorbě grafického designu bude hovořit Ing. Stanislav Mokrý, Ph.D.

Mezi zajímavé přednášky patří i téma barev a jejich používání v historii a dnes. Tato přednáška nese příznačný název „Šedá jako odraz naší společnosti“ a přednese ji Ing. Martin Čermák.

Zazní také příspěvek, který má za úkol interpretovat vybraná data z národních statistických úřadů zemí EU a prezentovat je ve vztahu k bydlení a interiérové tvorbě. To odkryje řadu zajímavých faktů o procesu tvorby interiérů nejen v ČR, ale i ve srovnání s okolními státy.

Podíváme se také do historie, kdy se virtuální realita ani vizualizace nepoužívaly, a přesto se tvořily krásné projekty. O tom nás přesvědčí historička umění PhDr. Dagmar Koudelková.

Speciálním hostem bude Marek Hrkal, autor knihy Odprezentuj, jehož přednáška zní „Zbořte přežité prezentační mýty“.
Letošní konference se bude konat on-line a bude to přímý přenos z brněnského výstaviště.

Dejte si do diáře čtvrtek 5. listopadu od 9 do 14 hodin a připravte si k PC dostatek občerstvení,ať vám neunikne žádná z přednášek.

Odkaz na živý přenos najdete 5. 11. ráno na www.konference-interiery.cz