Při řešení interiéru je vhodné vybrat si jeden až dva prvky, které budou dominovat. Může to být tapeta, bytový textil, nábytek nebo podlahová krytina. O co více je tato volba netradiční, o to více je efektní!

Posuďte sami na realizaci hotelu Burdigala, kde bylo zadáním „vnést životní styl jihofrancouzského Bordeaux“. Cílem rekonstrukce bylo tuto identitu ještě více podtrhnout, k čemuž byly použité vinylové dlaždice IVC Moduleo a Moduleo Moods. Do návrhu je zvolilo architektonické studio Maison N°20, jeho záměrem bylo spojit prvky klasické i moderní, místní i mezinárodní. Architekti pečlivě vybírali materiály, barvy a tkaniny, které v hotelovém interiéru odrážejí atmosféru jihozápadní Francie.

Pro dosažení dokonalého vzhledu luxusního dubu se společnost Maison N°20 rozhodla pro vinylové dlaždice Verdon Oak (LVT) z kolekce Moduleo 55 Woods. Důvod byl zcela jasný – materiál má vynikající trvanlivost a při vysoké záteži obstojí podlaha ve zkoušce časem. Důvodem byl také vzhled, který velmi věrně imituje vzory pravého dubu.

V tomto návrhu však nešlo o pouhý výběr dekoru a definování směru pokládky. Architekti se odvážně pustili do koláže, která tvoří velký kruh uprostřed jídelny a dva obdélníky na stranách. Tyto zvýrazněné plochy tvoří netradiční kosočtvercový vzor, jenž prostoru dodává jedinečnou a noblesní přitažlivost.


Na tomto projektu se ukázaly i další přednosti. Renovace podlahy restaurace o ploše 362 m2 trvala krátce, protože pro instalaci luxusních vinylových podlah byly použité podložky Flex Pro. Ty jsou určené k vyrovnání nerovností, k ochraně podkladu a k izolaci proti hluku až o 15 dB. Výsledkem je dokonale provedená podlaha, která hotelu dominuje.

www.ivc-commercial.com