Rád bych se podělil o snad skoro až klišé pravdu, bez které by to ale nešlo – nic by prostě nešlo. Alespoň tedy u nás v „NAHAKU“.

Svět designu, interiérů a architektury je nejen nutně opřen o deadliny a jejich dodržování, ale je třeba si velmi pečlivě vybírat, s kým spolupracujete.

V našem atelieru NAHAKU je úzce nastavená spolupráce absolutně klíčová! Možná je to proto, že sami nejsme takoví dříči, nebo jen protože máme rádi svoji pohodu a tempo. Bez ochoty lidí, dodavatelů, výrobců, rodiny i kamarádů, kteří s námi pracují, pomáhají nám, by náš atelier s největší pravděpodobností nemohl ani vzniknout.

Prostě dáme na osobní přístup a sympatie!

Když to tam není, to se pak těžko spolupracuje a nečekejte valné výsledky. Člověk nemusí být se všemi kamarád – nemusíte s každým, s kým si vyměníte email, jít hned na pivo.

Nikdy však nedávejte bokem instinkty a intuici. A taky úsměv.

I když třeba vaše racionální část říká něco jiného! Protože naše kreativní práce je přeci a hlavně o radosti.

Rada: Jestli to tak nemáte, přesedlejte na něco jiného, hned, fakt!

Dívat se vzájemně jeden druhému pod ruce a kontrolovat se je sice potřeba, ale taky to dokáže být pěkně otravné. Konstruktivní debata a schopnost se alespoň snažit naslouchat by mohla být klíčem k úspěchu. Ruku v ruce s důvěrou.

U nás v ateliéru sbíráme kromě zkušeností především lidi. Kohokoliv se zápalem a nadšením, pro cokoli.

Ukázkový příklad:

Hezkým příkladem by mohla být naše poslední realizace s názvem KAPLE.

Jirka Vyzourek, který stojí za konceptem a sedí na investicích, nám dal absolutně volné ruce a to od něj mohla být velká nerozvážnost. V tomhle, řekněme nevšedním, ztvárnění interiéru byla velmi důležitá spolupráce s brněnským králem street artu, kterým není nikdo jiný než sám TIMO. Právě TIMOvi jsme zadali téma výmalby celého prostoru – “něco mezi sakrální stavbou, slují a vinným sklepem, podlaha je to největší plátno”. Vše v zemitých barvách přecházejících do červené.

V procesu vývoje návrhu jsme mu do díla vstupovali a chtěli jej navést tam, kde jsme si představovali výsledek mít. Na celých 14dní jsme dostali zákaz vstupu do prostor, až jsme konečně mohli opět otevřít dveře našeho nejmilejšího počinu. Běžte se přesvědčit sami, jak dodržel, nebo nedodržel zadání. Za nás paráda, modro-zeleno-fialová paráda!

Rada: Není třeba se všemi shodnout, mít stejné vize a představy. Pokud spolupracujete se schopnými lidmi, kterým můžete věřit, to nejlepší, co můžete udělat, je dát jim volnost a pokoj. Že je to váš projekt ještě neznamená, že víte a umíte vše nejlíp!