Tradice nesmí zůstat pozadu

Malé rodinné firmy si odkaz svých zakladatelů střeží jako oko v hlavě. Často si ale kromě dědečkova geniálního nápadu přenášejí do nové éry i jeho způsob plánování práce. Jenže firma se mezitím rozrostla, doba se zrychlila a s přibývajícími zakázkami už tužka a papír nestačí.

Ani kreativci se bez čísel neobejdou

Designéři si většinou lámou hlavu s otázkou sladění barev a materiálů, konceptu a udržení vize až do realizace. Na zaznamenávání odpracovaných hodin pak v zápalu práce kolikrát zapomenou. Vyfakturovaný čas bývá nižší a s ním i výdělek. Přitom pro úspěšné podnikání jsou klíčové ziskové zakázky. A k těm vede cesta právě přes neoblíbená čísla a analýzy. Díky digitalizaci se ale kreativci vůbec nemusí trápit s počítáním nebo vyhodnocováním dat – eMISTR to všechno udělá za ně. Můžou se tak nerušeně věnovat tomu, v čem jsou dobří, a zároveň mít jistotu, že nacenění jejich práce nebude prodělečné.

Když ve výrobě chybí řád

Výroba zase řeší střet tradic a trendů v oblasti evidence, řízení fi rmy a vyhodnocování výsledků. Vyplňování tištěných průvodek šikovné pracanty zdržuje a zpětné dopisování údajů je nepřesné. Někdy se zakázková průvodka ztratí nebo trvá moc dlouho, než se dostane na další pracoviště. Na vedoucího pak čeká detektivní práce pokaždé, když potřebuje zjistit, v jaké fázi se daná zakázka nachází nebo jestli nakonec nebyla ztrátová. To potvrzují i slova našeho klienta, firmy Jun a synové: „Díky eMISTRovi jsme dostali mnohem přesnější data z výroby. U některých zakázek jsme navíc zjistili, že nebyly naceněny správn ě, a prodělávali jsme na nich. Dříve jsme to nemohli s jistotou spočítat, a tak jsme brali, co přišlo.“

Trend, kterému porozumí všichni

Když se řekne „trendy“ nebo „moderní technologie“, mnozí si představí složité postupy a počítačové programy, kterým stejně nebudou rozumět. eMISTR však není vědátor mluvící nesrozumitelným jazykem, ale digitální parťák, který za vás udělá kus práce. Šikovné ruce nezdržuje zapisováním – naopak jim šetří čas jednoduchým odpípnutím čárového kódu pomocí čtečky nebo jedním kliknutím myší. Načtená data se pak sama propojí se systémem. eMISTR je následně dává do souvislosti se zakázkami, materiálem, subdodávkami, stroji a náklady. Všechno si sám vyhodnotí a spočítá, takže spoustu práce ušetří. Ti, kteří se digitalizace výroby báli, nám potvrdili, že s ní je evidence (a nejen ona) mnohem jednodušší. Třeba jako zaměstnanci firmy Jun a synové: „Je to jiné, rychlé, přehledné, na jedno „CVIKNUTÍ“.

Když výsledky předčí očekávání

Často se stává, že firmy, které potřebují jen zpřehlednit docházku zaměstnanců nebo získat přesnější data, nakonec zjistí, že jim eMISTR pomohl i v dalších sférách. Během spolupráce se stovkami klientů jsme jeho nečekané benefity zaznamenali třeba u předávání firmy nové generaci. „K eMISTRovi jsem zpočátku moc velkou důvěru neměl. Přece jen to byla investice, kterou jsme z mého pohledu nepotřebovali. – Vždyť jsem tolik let dokázal vést firmu bez něj! Když jsem ale viděl, jak pomáhá Beátě v plánování, prezentování výsledků mistrům a ve vedení naší firmy kupředu, pochopil jsem, že se to vyplatilo. Jsem na náš posun pyšný.“ KOVO Roalbeta

Bez obav a bez starostí

Ať už jde o truhlářskou dílnu, nebo designérské studio, digitalizace bývá pro všechny trochu strašákem. Řemeslníci ani kreativci se totiž nechtějí zdržovat instalací, nastavováním systému nebo zdlouhavým školením. A my to chápeme. Náš obchodní konzultant Michal Kamas vysvětluje, že eMISTR vám žádnou práci nepřidělá. Naopak vás zbaví otravných úkonů, které se vaší práce bezprostředně týkají: „Garantuji vám, že po krátké konzultaci najdeme ve vaší každodenní agendě činnost, kterou: děláte neradi, děláte zbytečně, po vás kolegové duplikují nebo jim ji musíte připomínat.“

Implementaci eMISTRa si vezme na starost náš odborný technik. Stačí tedy, když se nám ozvete, a my se postaráme o všechno potřebné. Sbírat přesná data s námi můžete už za pár týdnů.

Je v pořádku si to nejdříve promyslet

Přizvat do výrobního nebo tvůrčího procesu nové technologie může být velký krok. Proto se v rámci bezplatné konzultace podíváme třeba na to, jestli se vám vyplatí digitalizaci řešit nebo jaký přínos by měla konkrétně pro vaše podnikání. Sezóna je v plném proudu a těchto konzultací zdarma můžeme poskytnout jen omezené množství. Jednou (možná dříve, než si myslíme) bude z digitalizace tradice a přijdou jiné, nové trendy. Zjistěte své možnosti dříve, než se do toho pustí konkurence.

eMISTR pomáhá už 17 let zpřehlednit a zefektivnit práci ve výrobě, v kancelářích i v ateliérech. Ukáže, kde to vázne, jaká zakázka se vyplatí i v jaké fázi daný projekt zrovna je. Spoléhá na něj přes 500 menších firem včetně výrobců nábytku a designérů, kterým pomohl ušetřit čas, nervy i peníze. Tento digitální parťák ukočíruje výrobní, administrativní i kreativní proces bez zbytečného papírování. Pojďte se s námi přesvědčit, že trendy a tradice si vůbec nemusejí protiřečit.

+420 732 269 264
konzultace@agerit.cz
www.emistr.cz

Foto: archiv firmy