Na trh přichází zajímavé kování pro skládané dveře spojené s bokem skříně, které jsou stále více používané v moderních interiérech.

Kování má horní nosný a dolní vodicím profil a představuje perfektní mechanické řešení pohybu skládaných dveří se dvěma křídly, které s tichým chodem.

Kinematika pohybu dveří je dokonalá díky optimalizovanému systému vedení – dveře se tiše a hladce otevřou a zůstanou v koncové poloze. Nosnost kování pro dveřní křídla je uzpůsobena požadavku velké zátěže, takže zvládne dveře o hmotnosti až 25 kg a obslouží skříně skutečně velkých rozměrů – s výškou křídla do 2400 mm, šířkou křídla do 600 mm a maximální velikostí skříně 2400 x 2400 mm.

Toto kování WingLine L nabízí mechanickou podporu otvírání pohybem jedné ruky.

Pro tlumené zavírání a otvírání si zákazníci mohou vybrat ze tří možností řešení – Push to Move, Pull to Move nebo Pull to Move Silent. Jemným zatlačením na dveře bez úchytek nebo lehkým potažením za úchytku se sestava automaticky otvírá a dojede tlumeně do otevřené pozice. efekt otvírání přitom funguje na čistě mechanickém základu, bez nutnosti instalace elektrického kabelu či řešení elektrické sítě.

Jaký je mezi nimi rozdíl? V nabízeném komfortu obsluhy.

Systém Push to move zajistí, že lehkým zatlačením na křídlo se dveře bez úchytek automaticky otevřou, zavírají se potom ručně. Systém Pull to move je určen pro dveře s úchytkami. Minimálním potažením za úchytku pootevřete dveře a od úhlu otevření 1° probíhá otvírání samočinně, do zavřené polohy se vrací ručně.

Systém Pull to move Silent lehkým zatažením za úchytku pootevřete dveře a od úhlu otevření 35° se budou otvírat samočinně, do zavřené pozice dojedou tlumeně. Tyto nové a jedinečné otevírací mechanismy pro skládané dveře musí bezvadně fungovat pro každou šířku dveří a doporučenou hmotnost, proto se vyrábějí ve třech výkonnostních třídách.

Plné otevření široké skříně umožňuje panoramatickou kontrolu úložného prostoru, které čelně zpřístupňuje téměř 6 m2. Minimální přesah otevřených dveří do světlé šířky také umožňuje efektivní využití vnitřního prostoru.

Kování WingLine L pro velké skládané dveře je konstrukčně přívětivé, protože snadnou montáž zvládne jedna osoba. Inteligentní montážní příslušenství usnadňuje sestavení celé skříně a montáž dveří se provádí bez nářadí.  Kování je vhodné pro skříně ložnic, kuchyňských sestav i vybavení kanceláře.

 

www.hettich.com