Nová kolekce lakovaných skel vytvořená ve spolupráci  s profesionálními designéry

AGC Deco Academy je evropský workshop, který organizuje a pořádá AGC, celosvětový výrobce skel pro interiérové i exteriérové aplikace.

Jejím cílem je inspirovat partnery a umožnit jim, aby se dozvěděli více o dekorativních produktech, službách, akcích AGC, povzbudit je ke sdílení informací se zákazníky a umožnit jim tak lépe porozumět jejich potřebám a seznámit je s trendy v oblasti interiérového designu. Deco Academy propojuje odborníky na sklo (včetně zpracovatelů skla) s profesionály ze světa dekorativních řešení: designéry, interiérovými architekty, nábytkovými návrháři. První AGC Deco Academy se konala v Louvain-la-Neuve v březnu 2020. V jejím průběhu se účastníci podíleli na výběru barev pro nové škály lakovaných skel Lacobel a Matelac.

Celodenní setkání otevřelo speciální školení o barvách od společnosti Color Navigator, která se specializuje na barvy. Účastníci se dozvěděli o vlivu barev na lidské vnímání a emoce, zkoušeli, porovnávali, třídili, diskutovali, sdíleli své poznatky i vlastní pocity s cílem vybrat odstíny barev pro lakovaná skla s lesklým i matovaným povrchem.

„Na základě analýzy barevných trendů a vlivu barev a emocí na design interiérů jsme společně vyvinuli základní směry, kterými se řídí naše nová kolekce Lacobel a Matelac,“ říká Sandra Jarrige, produktová manažerka dekorativních skel AGC, a dodává: „Byla to úžasná zkušenost, kterou bychom rádi zopakovali. Cílem AGC Deco Academy je spolupracovat s lídry ‚deco-segmentu‘ a nabízet nejlepší výrobky.“

Společnost AGC se rozhodla i pro nový přístup v propagaci škály a rozdělila barvy do čtyř základních dekoračních životních stylů, které se mají stát inspirací pro zákazníky. Tyto životní styly jsou vyjádřeny pomocí různých kombinací barev a materiálů, které se k nim nejlépe hodí. Skleněné aplikace často vyžadují použití speciálních montážních prvků, jako jsou lišty, kování, rámy apod. I tato skutečnost byla zohledněna při výběru barev.

Nová paleta barev pro nekonečný kreativní potenciál

Pokud jde o interiéry a nábytek, je možné dosáhnout jakéhokoliv efektu kombinací vysokého lesku s matným povrchem nebo hrou barev tón v tónu či v kontrastu.
Lesklá verze známá jako Lacobel je k dispozici ve 24 barvách. Matná verze s názvem Matelac existuje v 15 barevných odstínech. V nové kolekci je 10 odstínů shodných v lesku i matu.

Lesk, nebo mat?

Deset odstínů shodných v lesku a matu je si ideálním protějškem a nabízí elegantní kombinace tón v tónu.

Najděte styl, ve kterém vám bude dobře! – čtyři životní styly podle AGC

Minimalistický životní styl
…klidné a jemné tóny dodávají interiéru luxusní, ale diskrétní akcenty, které dokonale vyjadřují krásu skrývající se v jednoduchosti. Kombinujte sklo s kamenem, dlaždicemi nebo keramikou a vytvořte příjemný pocit prostoru a souladu s minimalistickým životním stylem.

Přírodní životní styl
…zemité, přirozené barvy, které zaručují dokonalou rovnováhu. Vřelé, autentické prostředí, z něhož vyzařuje naprostý klid. V tomto životním stylu zaměřeném na harmonii se sklo dokonale snoubí s přírodním dřevem, se světlými odstíny dřevěných prvků a korkem.

Tradiční životní styl
…paleta sytých klasických barev a rafinovaných akcentů, které kombinují tradiční vzhled s letmými dotyky moderního stylu. Sklo v kombinaci s tmavým dřevem a mramorem vytváří klasický vzhled, který je zároveň moderní i okouzlující.

Dynamický životní styl
…energie a optimismus jsou charakteristické pro styl, který dokáže vytvořit svět plný jasných, intenzivních barev. Objevte nový životní styl kombinující sklo s teracem nebo barevnými betonovými podlahami.

Služba na přání
Pokud chcete svůj vlastní barevný odstín, můžete použít naši exkluzivní službu vytváření barev na zakázku s názvem MyColour a získat tak přesně tu barvu, kterou pro svůj interiér požadujete. Díky nanášení barevných laků průmyslovou technologií budete mít stejně kvalitní produkt ve vašem jedinečném odstínu.