Letošní ISH přineslo několik nových trendů, které mnohé překvapily. Nejprve to byla barva. Opět se nám vrací barevná sanita, ale i další zdobení sanity. Dalším prvkem, kterému je třeba věnovat velkou pozornost, je vliv velkých formátů keramických obkladových prvků na koupelnový nábytek.

XXL formáty o tloušťkách 3,6 až 5 mm se velmi dobře uplatní na obložení nejen stěn, ale i nábytku. Současné technologie zpracování umožňují vytvoření Jolly hrany ve stejné barvě, jako je střep obkladového prvku, a tak laik nepozná, že jde o lepený spoj.

Další směr je v použití klasických desek o tloušťce 10 – 12 mm na desku pod umyvadlo. Příkladem může být firma RAK, která předvedla několik variant řešení díky variabilitě dekorů. Návštěva ISH je vždy pro odborníky zážitkem a velkou inspirací. Právě letošní ISH udělalo v části vybavování koupelen další významný krok. Řada výrobků vyžaduje invenci. Na závěr jedna celková ukázka, dle mého názoru nejkrásnější expozice segmentu vybavování koupelen, a tou byly Laufen a Roca. Dokonalé sladění barev různých materiálů připravilo velký zážitek.

ISH

Je mezinárodní veletrh v sektoru zařízení koupelen, technických zařízení budov, energií, klimatizací a obnovitelných zdrojů energií. Konal se od 11. do 15. března 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem. V letošním roce jej navštívilo přibližně 190 tisíc osob ze 161 zemí světa a prezentovalo se zde více než 2500 firem.