Již po dvanácté se na kolínském veletrhu uděloval y ceny Interzum Award, které patří mezi významn á hodnocení v nábytkářském průmyslu a jež uděluje mezinárodní porota složená z mnoha odborníků. Vybíráme pro vás z kategorií Best of the Best 2023 a High product quality 2023.

Hned na začátku musíme zmínit inovativní kování FurnSpin značky Hettich, o které se však dočtete ve speciálním článku. Totéž platí o výrobku AMPEROS značky Blum, textilii z kopřiv jménem Nettle značky Boyteks, které je také věnována speciální sekce.

NUO

Materiál je vyrobený ze skutečného dřeva, přesto je měkký jako kůže a poddajný jako látka, navíc je veganský a udržitelný. NUO je vyroben ý z vysoce kvalitní dýhy, která je spojena s textilním podkladem vhodným pro danou aplikaci. Poté je povrch dřeva upraven laserem. Jemné gravírování dodává materiálu potřebn ou pružnost. Je vhodný zejména pro detailní zpracování nábytku, obklady stěn, stropů, ale i pro interiéry aut a lze jej použít na čalounění.

PEANUT® CORE

Jedná se o nově patentovanou technologii s názvem PEANUT CORE, která zlepšuje spojování bezrámových odlehčených desek určených pro nábytkářský průmysl. Snadno se s ní pracuje, nabízí volný výběr upevňovacích bodů na povrchu a podél hrany a lze jej sestavit zcela bez nářadí. Nejdůležitější součástí je jednodílná spojka nábytku, která se jednoduše vloží do malého předvrtaného otvoru a instaluje se bez použití nářadí.

Universal Box

Značka Atim uvedla na trh speciální výsuv, který disponuje dvěma funkcemi. Jeho exkluzivní systém posuvných hliníkových kolejnic vytváří přídavnou výsuvnou pracovní desku vybavenou úložným prostorem na příbory. Tento výsuv lze instalovat do kuchyňské skříňky standardních rozměrů a umožňuje, aby se mechanismus objevil v novém nebo již existujícím nábytku.

Conecta

Conecta je zcela inovativní pant Salice, který je úplně skrytý uvnitř dveří a boku skříně. Se svým 94° otevíráním je plně nastavitelný ve třech směrech a je k dispozici také s pomalým plynulým dovíráním.

Nature HPL

Jde o HPL lamináty a kompakty značky SURFORMA®, které mají dekorativní povrch vyrobený z ekologických vláken, jako je například juta, len, bavlna a mnoho dalšího. Jsou zajímavé nejen svým přírodním vzhledem, ale také na dotyk. Jejich využití a zpracování jsou stejná jako u klasických laminátů.

Tuet

Zbrusu nový výrazný povrch značky Arpa je inspirovaný piemontskými rákosovými porosty podél řeky Tanaro. Projektům dodá originalitu a díky světlu vynikne jeho hloubka. Je vhodný pouze pro vertikální aplikace.

Dollywood

Jde o unikátní kombinaci vlny a dřeva. Tento inovativní materiál v sendvičové konstrukci se skládá z MDF desky a ve střední části je ovčí vlna pohlcující zvuk. Vrchní vrstva je vyrobena ze dřeva. Vzory a nápisy lze na přání vyrobit laserem. Panely se používají na obklady stěn, stropů i k výrobě nábytku.

Dune

Kolekce Dune značky SM’art obsahuje lamino desky, HPL i hrany a navrhl ji designér Andrea Federici. Obsahuje jedenáct barev, včetně čtyř plných barev, čtyř dřev a tří cementů. DUNE je lineární a zároveň má nepravidelný povrch inspirovaný písečnými dunami.

Foto: Köln Messe a archiv uvedených firem