Vůdčí osobou a kreativcem této značky je Anke van der Endt,

která úspěšně dokončila studium designu v roce 1996 na Design Academy v nizozemském městě Eindhoven. Nejdříve pracovala na volné noze pro různé společnosti, ale táhlo jí to stále více k vlastní značce a tvorbě. Proto se ji také rozhodla v roce 2007 založit – ano, je to PIP studio! A proč právě „PIP“ ? Je to přezdívka Anke již od dětství, a tak byla volba jména celkem jednoduchá. Skrze design „PIP“ bere své fanoušky na pomyslné výlety a tvoří příběhy, jež jsou výchozím bodem a duší značky.

Jejím hlavním mottem je:

Šťastné produkty pro šťastné lidi

V tomto duchu také navrhuje grafiku a produkty každodenní potřeby. Její kolekce jsou vzájemně propojeny a tvoří složitou součást širšího „PIP vesmíru“. Neřídí se aktuálními trendy, módními značkami ani potřebou trhu. Může si dovolit ten luxus, že navrhuje jen to, co má ráda a co považuje za krásné. A má to úspěch! Produkty značky „PIP“ se prodávají i mimo Evropu, v téměř 40 zemích světa. Není to však jen o designu, ale také o pečlivě vybraných partnerech.

Pro tapety je partnerem PIP studia výrobce Eijffinger, který uvádí na trh již pátou kolekci.

Řada Floris

Je inspirován džunglí, a tak zde najdeme motivy s velkými květinami, rostlinami a ptáky.
Krásné kombinace lze vytvořit s pruhovaným designem „Blurred Lines“. Povrch pruh se strukturou chevron má velmi jemnou lesklou linii a představuje skutečnou „PIP“ grafiku díky výrazným barevným kombinacím.

Řada Palm Scene

Ukazuje rajské ptáky, palmy, listy a exotické květiny.Tropická scéna s vodou a horami v pozadí evokuje vzdálené země. „Good Evening“ patří mezi krásnou grafiku na vinylu s barevnými tradičními orientálními nástěnnými malbami. Vzhledem ke struktuře tapety se aplikace na zeď podobá látce.

Řada Raindrops

Zde najdeme motiv s geometricky tvarovanou kapkou, kterou tvoří mnoho vrstev elegantně umístěných malých květů, listů a motýlů. „La Majorelle“ je rafinovaný květinový tisk s jemným dekorativním vzorem v lesku. Tato řada je poctou botanické zahradě s rozmanitostí barevných květin a listů. „Birds in Paradise“ je plný motivu ptáků, ptačích klecí i výrazných květin.

Tapety značky Eijffinger dodává do ČR společnost Vavex 1990 s. r. o.
www.vavex.cz