Další zajímavé ocenění na veletrhu Interzum patřilo značce Boyteks, která za svůj produkt Go Green získala Interzum Award – High product quality.

Heslem totiž je: Chraňme přírodu a naše zdraví během spánku

Nejde tu však jen o reklamní výkřik, výrobek získal ocenění z významného důvodu. Potah matrace neobsahuje zdraví a životnímu prostředí škodlivý antimon ani látku PFCs, jež se intenzivně používají v mnoha oblastech výroby textilií (od vláken až po dokončovací procesy). Společnost International Agency for Research on Cancer klasifikovala dokonce antimon jako karcinogenní. Látka PFCs proniká do lidského těla a trvá to 9–21 let, než ji tělo vyloučí.

Potah matrace Go Green neobsahuje látky PFCs ani antimon. Navíc je při výrobě snižována tvorba nebezpečného odpadu a snižuje se i znečištění vody.

Mezi další zajímavé materiály této značky patří

Pet friendly – potahy pro milovníky domácích mazlíčků
Tento potah je vyroben speciální technologií, kde jsou probiotické spóry zapouzdřené do mikrokapsulí. Jedná se o inovativní formu zachytávání mikroskopických částí na vláknech textilie, které jsou chráněné před odpařováním, oxidací a další kontaminací. Třením se mikrokapsule otevře a probiotické spóry se uvolní. Alergeny slouží jako potrava pro probiotika a tím je v textilu eliminují.

Hemp – potahy na matrace s konopnými vlákny
Jejich předností je prodyšnost, vysoká kompatibilita s lidskou pokožkou a také udržitelnost. Právě udržitelnost patří mezi priority při výrobě tohoto produktu. Nitě mají speciální strukturu vyrobenou z konopných vláken. Díky jedinečné struktuře této rostliny je spotřeba vody mnohem menší než například u bavlny (a to o ¼) a vlákna jsou také odolnější (4× odolnější než bavlna). Další výhodou této rostliny je, že ji lze pěstovat po mnoho let ve stejné půdě, aniž by se zhoršil výnos.


Výhradním distributorem matracových úpletů a tkanin firmy BOYTEKS je společnost NORTHERN DESIGN s. r. o.

www.northerndesign.cz
www.boyteks.com