Urbanizace jako jeden z megatrendů současnosti s sebou přináší potřebu efektivního využití každého čtverečního centimetru plochy bytu. Místo pod schody je zpravidla hluchým prostorem, který lze důmyslně využít, a to ať už jako odkládací úložný prostor, nebo jako relaxační zónu, případně i jako domácí kancelář.

Elegantní designově čisté bez- úchytkové řešení zásuvek s výsuvy Quadro, dveří se závěsy Sensys, výsuvným botníkem na systému BigOrgaTower s otvíráním Easys a skládaný váním WingLine L.

Pod schody či v podkroví může být také oblíbené místo pro relax či práci. Čalouněná plocha je určena k sezení i k ležení s polohovací hlavovou částí. Skutečně promyšlený úložný prostor je v pravé části pro kancelářské potřeby a tiskárnu. Spolu s přídavnou stolovou deskou tvoří pohodlnou domácí kancelář i bez kancelářské židle. I zde je využito běžně dostupné kování Hettich – závěsy Sensys a výsuvy Actro 5D.

Společný prostor kuchyně a jídelny lze elegantně rozdělit chytrou přepážkou, která tvoří vizuální předěl mezi oběma prostory a zároveň je funkčně propojuje.

Stolovou desku lze po otevření svislých dveří posunout z kuchyňské části do prostoru jídelny a servírovat připravené pokrmy.

Použité kování: v kuchyňském ostrůvku jsou zásuvky AvanTech YOU, děl icí příčka se pohybuje v horizontálním směru díky posuvnému kování SlideLine M a ve vertikálním směru pracuje Vertico Synchro.

Individualizace při tvorbě interiéru i nábytku hraje velmi významnou roli. Nikdo nechce bydlet v „tuctovém“ prostoru. Každý člověk je individualita se svými potřebami a ve svém prostoru se chce cítit co nejpohodlněji. Co vyhovuje a líbí se jednomu, už nemusí vyhovovat a líbit se druhému. Tento aspekt si fi rma Hettich plně uvědomuje, a proto její kování naplňuje požadavky pro efektivní využití prostoru, komfortní funkci a vyladěný design. Jako příklady lze uvést tmavé závěsy Sensys v barvě černého obsidiánu, tři barevné varianty kování WingLine L, ale především nový zásuvkový systém AvanTech YOU. Ten přináší doslova revoluci v možnosti přizpůsobení designu zásuvky a jejího sladění s čelními plochami nábytku, s dekorem pracovní desky v kuchyni a s interiérem bytu.

Foto: archiv firmy