Když se řekne Geberit, mnozí si představí splachovací nádržku. V roce 1964 to byl právě Geberit, kdo uvedl na trh nádržku, která se nemontovala na stěnu, jak bylo v té době obvyklé, ale do ní. Majitelé koupelen tak získali více místa, a především více pohodlí. Teď, když už nádržka nepřekážela, mohl se v koupelně plně uplatnit design. To změnilo způsob, jakým dnes vnímáme koupelny – z nehostinné umývárny se koupelna stala jednou z nejdůležitějších místností v domácnosti, oblíbeným útočištěm a místem odpočinku a relaxace. Za svůj úspěch vděčí nejen instalatérům, kteří si tento výrobek oblíbili natolik, že se ho prodalo již přes 60 miliónů kusů.

Moderní splachovací nádržka Geberit

Od té doby se však sortiment firmy značně rozrostl. V roce 1978 poprvé Geberit uvedl na trh WC sedátko, Geberella, první sprchovací WC Geberit, v podstatě kombinaci toalety a bidetu a vrchol osobní hygieny, který způsobil po celém světě skutečnou senzaci. Japonci, kteří jsou známí svými vysokými standardy, pokud jde o čistotu a osobní hygienu, zavedli tuto tehdejší novinku na svém domácím trhu rychlostí blesku. Jen o několik let později zde bylo možné tyto inovativní toalety nalézt v každé druhé domácnosti. V Evropě to však trvalo o něco déle, než si inteligentní toalety s integrovanou sprchou našly svou cestu do domácností.

Dnes již Geberit nabízí vše od koupelnové keramiky, nábytku, kanalizačních systémů až po odvodňovací systémy střech.

První sprchovací WC Geberella

Úspora vody na prvním místě

Se stoupající měrou spotřeby se voda stává po celém světě nedostatkovou. Je proto nutné, abychom s tímto nepostradatelným zdrojem nakládali pečlivě a efektivně.

Firma Geberit vždy brala svou odpovědnost vážně, a zaměřuje se proto na vytváření dlouhotrvající kvality života. Tento příslib realizuje například prostřednictvím environmentální strategie, svých výrobků s dlouhou životností, které v průběhu svého životního cyklu šetří vodu. Se starými 9litrovými WC nádržkami, které najdeme v řadě domácností, spotřebuje jeden člověk za den až 45 litrů vody, tedy skoro polovinu celkové průměrné denní spotřeby vody na osobu. Není proto divu, že se začaly vyrábět v dnešní době již běžně splachování pro dvě množství. Díky možnosti splachování 4/2 l může výrazně ušetřit každá domácnost. Průměrná čtyřčlenná rodina tak ušetří až 420 litrů vody týdně, tedy neuvěřitelných 21 840 litrů ročně!

Rimfree – bez okrajů, bez kompromisů, bez problémů

Při výběru WC dnes hraje kromě designu stále důležitější roli dokonalá hygiena a snadná údržba. Geberit nabízí patentovanou splachovací technologii Rimfree®, která dovádí k dokonalosti současný trend směřující k toaletám bez splachovacího kruhu. Okraj WC mísy je zcela hladký po celém obvodu, kromě pár centimetrů v jeho zadní části, kde se nachází rozdělovač vody. Vnitřní část WC mísy nemá „klasický“ splachovací kruh nebo obtížně dostupná místa či dutiny, snadno se udržuje v perfektní čistotě. To šetří nejen čas a vodu, ale také čistící prostředky. Rozdělovač posiluje proud vody a umožňuje perfektní opláchnutí mísy i při spláchnutí jen 2 litry vody.

Geberella 2.0.

Sprchovací WC Geberit AquaClean jsou dalším revolučním výrobkem, který nabízí rychlou jemnou hygienu a dokonalý pocit čistoty. Jejich prostřednictvím se Geberit snaží změnit osobní hygienické návyky k lepšímu a postarat se, aby se očista čistou vodou po použití toalety brzy stala tak běžnou, jako je každodenní sprcha.

Sprchovací toalety Geberit AquaClean nabízí v tomto ohledu jedinečný pocit svěžesti. Model Geberit AquaClean Mera ale přišla s převratnou inovací. Patentovaná technologie sprchování WhirlSpray se dvěma tryskami a rotujícím proudem vody obohaceným dynamickým provzdušněním zajišťuje cílené, důkladné a mimořádně příjemné očištění.

Výhody této technologie jsou skutečně působivé: intenzivnější a příjemnější očista při zachování nízké spotřeby vody. Samostatná dámská sprcha pak nabízí funkci obzvlášť jemného sprchovacího proudu. Sprška se vždy omyje před i po každém použití a pokud se zrovna nepoužívá, je hygienicky chráněna ve skryté poloze.

S toaletou Geberit AquaClean Mera se nemusíte obávat toho, že nachladnete: systém ohřevu, tvořený průtokovým ohřívačem a zásobníkem teplé vody, zajišťuje okamžitou a plynulou dodávku vody ohřáté na tělesnou teplotu. Mera povznáší komfort a pohodlí toalet na zcela novou úroveň. Sofistikovaná technologie a stylový design se dokonale doplňují a tvoří opravdu mistrovské dílo funkčnosti a designu.

Technologie sprchování Whirlspray

www.geberit.cz