Nové nápady vyžadují nové výrobky i nové možnosti výroby, např. použití skla propůjčuje interiéru eleganci a vyvolává dojem vysoké hodnoty a kvality. Firma REHAU pojala zcela nově téma povrchů a vyvinula produktovou řadu RAUVISIO crystal – revoluční materiál na trhu aplikací skla. Tento materiál pro povrchy ploch interiérového vybavení plně kompenzuje nedostatky pravého skla a kombinuje jeho přednosti s pozitivními vlastnostmi polymerů.

RAUVISIO crystal

Produkt RAUVISIO crystal umožňuje maximální flexibilitu výroby interiérových prvků v imitaci skla, jako jsou čelní plochy nábytku, interiérové dveře, dělicí příčky, výplně či obložení stěn a nik. Podařilo se perfektně spojit čistý design s velmi kvalitní imitací skla. Navíc lze jednotlivé dílce a výrobky kdykoliv dodatečně vrtat, frézovat, takže lze po zabudování nábytku na místě montáže dodatečně např. doplnit úchytky.

Vedle neomezených možností aplikací, dodatečné montáže a zpracování přířezů na míru lze materiál RAUVISIO crystal i ohýbat a díky tomu realizovat prakticky libovolný tvar. Totéž platí pro frézování a vytváření reliéfů a intarzií do plochy desky. Vše pak lze podtrhnout efektem nasvícení či podsvícení.

RAUVISIO crystal – nejflexibilnější „sklo“:

• 10x odolnější proti prasknutí při nárazu než pravé sklo – materiál není křehký a má vysokou odolnost při nárazu, lze dosáhnout snížení počtu zmetků až o 20%
• jednoduché opracování – otvory a přířezy na míru lze provádět běžnými nástroji na opracování dřeva bez nebezpečí zlomení, i dodatečně a bez zmetků
• o 50% lehčí než sklo – nízká hmotnost desek otevírá nové možnosti pro ztvárnění interiéru
• UV-stabilní a díky speciálnímu laku velmi odolný proti poškrábání.
• k dispozici je 8 atraktivních barev v matném i lesklém provedení. V nabídce je také zrcadlová a magnetická varianta.
• certifikováno TÜV, hotové dílce ohraněné ze všech stran mají atest organizace AMK (Arbeitskreis Moderner Küchen)
• nejvyšší kvalita – od uvedení do sériové výroby roku 2013 byl materiál a jeho varianty několikrát oceněn na mezinárodní úrovni, např. na veletrhu interzum 2017 a materiál RAUVISIO crystal mirror obdržel od mezinárodní odborné poroty cenu „ Vysoká kvalita“.

RAUVISIO crystal slim

Extra tenké desky RAUVISIO crystal slim dále rozšiřují nebývalé možnosti imitace skla v interiéru. Z pohledu zpracování a ve srovnání se zalisovanými deskami na nosiči MDF se vlastnosti desek crystal slim nijak neliší, a tudíž tento tenký laminát o tloušťce 4mm a jeho nízká hmotnost násobí možnosti kreativních a inovativních designových řešení v imitaci skla v moderních interiérech.

Univerzální produktová škála a praktické funkce

RAUVISIO crystal má i dvě varianty s přidanou funkcí:

• RAUVISIO crystal mirror lze ho použít jako zrcadlo, je perfektním příkladem použití pro koupelnový nábytek nebo pro šatní skříň se zrcadlovým čelem. RAUVISIO crystal mirror je výrazně odolnější proti rozbití než běžné zrcadlo z pravého skla a je možné ho obrábět obvyklými nástroji pro opracování dřeva. Je jedno, jestli se jedná o individuální přířezy nebo otvory. Zrcadlový materiál je navíc ohebný a je možné mu dát takřka libovolný tvar. Ani volně tvarované díly nejsou s materiálem RAUVISIO crystal mirror žádný problém.

• RAUVISIO crystal magnetic má magnetickou funkci pro připevnění poznámek nebo obrázků. Obzvláště ve funkci jako magnetická popisovací tabule (whiteboard) je RAUVISIO crystal magnetic ideální pro využití v kanceláři. Navíc kromě flexibilních možností zpracování nabízí díky nano vlastnostem i absolutně bezezbytkové jednoduché čištění. Vzhled materiálu není jeho magnetickou funkcí ovlivněn, neboť tato funkce je zajištěná tenkou ocelovou vložkou. Díky tomu se nástěnné panely RAUVISIO crystal magnetic perfektně začlení do interiéru. Ať jako magnetický výklenek v kuchyni nebo jako bezrámová popisovací tabule v kanceláři (je nutné použít neodymové magnety).

RAUVISIO crystal byl vyvinut ve třech základních vysoce lesklých variantách Bianco, Perla a Magnolia, postupně byla vyvinuta škála dalších vysoce lesklých odstínů ve spolupráci s Prof. Axel Venn, designérem a specialialistou na barvy: Corniola (červený tón), Menta (zelený tón), Azzurro (modrý tón), Fumo (šedivý tón) und Sabbia (béžový tón), Nebbia (světle šedivý tón) und Zucchero metallic (bílá s metalickým efektem).

Dále ke všem vysoce lesklým odstínům je k dispozici tentýž odstín v matném provedení, s výjimkou Zucchero metallic. Vznikla tak nadčasová škála odstínů, která je velmi dobře kombinovatelná s jinými barvami, s dekory dřeva a kamene či s kovovými povrchy s použitím od privátních prostor, jako je kuchyně, koupelna až po hotely a kanceláře.

Materiály crystal, cystal mirror a crystal magnetic jsou k dispozici jako:

• zalisované velkoformátové desky: cystal a mirror v tloušťce 19mm, magnetic v tloušťce 19,5mm

• tenké desky crystal slim a zrcadlové panely: v tl. 4mm, magnetické panely v tloušťce 4,2mm

• konfigurace dílců na míru, dílce jsou ohraněné laserovým svařováním – jednoduchý objednávkový systém od 1 ks, vhodné pro menší zakázkové výroby bez nutnosti investic do nových technologií při zachování dostupnosti vysoce kvalitních nábytkových dílců s trvale funkční a opticky nulovou spárou.

REHAU – RAUVISIO crystal