Tak by se mohla jednoduše přeložit do českého jazyka novinka od značky Unilin Panels. Jedná se totiž o čtyři zcela nové MDF desky s plně probarevným jádrem. Tento nový materiál Fibralux Unilin není třeba při zpracování nijak speciálně povrchově upravovat nebo hranit, díky čemuž je výrobní proces rychlejší a snazší. Povrch desky je ošetřen přímo ve výrobě kvalitním transparentním lakem, a tak lze materiál použít na výrobu nábytku, na obklady stěn a na další zařízení privátních i veřejných prostor.

První vlaštovkou při uvádění tohoto materiálu na trh byl Fibralux MR Black Super Matt, jenž byl představen na konci roku 2019. Konkrétně šlo o černou MDF desku se super matným efektem a soft efektem při dotyku, která je navíc odolná proti poškrábání a otiskům prstů.

Nyní značka Unilin Panels představila další čtyři varianty tohoto zajímavého materiálu:

  • Fibralux MR Black High Gloss, který disponuje až překvapivě zrcadlovým efektem
  • Fibralux MR Black Satin, jenž má jemný a hedvábný povrch
  • Fibralux MR Gray Super Matt, který se dodává ve dvou šedých odstínech (světle šedá Meteor a tmavě šedá Mercury)

Vzhledem k vysoké odolnosti desek proti poškrábání lze Super Matt a Satin použít v horizontálních aplikacích, pouze s výjimkou pracovních desek.

Hlavní důvody, proč se společnost Unilin Panels pustila do výroby těchto materiálů, byly zcela prozaické. Jednalo se o reakci na poptávku, současně dodání nových možností k vytváření odlišné estetiky interiérů a také kvůli úspoře času a fi nancí při samotné výrobě interiérového vybavení.

Společnost Unilin Panels vyrábí desky Fibralux ze dřeva pocházejícího z místních zdrojů a jakékoli dřevní odpady se mění na zelenou energii ve vlastních elektrárnách. Je to součást cirkulární ekonomiky, kterou se firma neřídí posledních pár let, ale již od 60. let minulého století.

Materiály značky Unilin Panels dodává do ČR společnost DUET CZ.
www.duet.cz