Výstavy a veletrhy jsou letos sice omezeny, ale měli jsme štěstí a mohli na letošním podzimním veletrhu For Interior připravit doprovodný program, který jsme s celým týmem plánovali od podzimu minulého roku. Co bylo cílem? Ukázat kombinace barev a materiálů, zakázkově vyráběného nábytku s typizovanými solitéry a hlavně – ukázat možnosti a zajímavosti nábytku na míru, na kterých jsme pracovali se společností Blum.

Jestliže jste neměli možnost expozici navštívit, podívejte se na následující fotografie a pusťte si video, které jsme pro vás natočili: www.inspirace-pro-bydleni.cz.

Jak expozice vypadala? Jednalo se o dvacetimetrový stánek, který obsahoval 5 miniinteriérů plných zajímavostí.

Kuchyně

Kuchyně byla koncipována jako linka do menšího bytu, která však měla splňovat všechny požadavky, i na dostatek úložného prostoru. Hned vlevo se nacházela úzká potravinová skříň vybavená plnovýsuvy Blum. Vedle byla ukryta myčka šíře 45 cm, vedle které je v lince místo na uložení pečicích plechů. Nad myčkou ve zvýšené poloze měla místo plně vestavná chladnička. Praktické řešení bylo i pod dřezem, kde se ukrýval sorter a další vnitřní zásuvka na uložení čisticích prostředků. Další výsuvy byly vybaveny organizéry a příborníky pro lepší přehlednost. Za zmínku stojí stupínek Space step, jenž se otevíral pomocí systému Servo drive a díky němuž šlo dosáhnout i do nejvyšší části horní skříňky. Ta se otevírala pomocí výklopu Aventos a po jejím otevření bylo vše přehledně vidět.

Pracovní deska byla vyrobena z kompaktní desky Formica s šedým jádrem, které imitovalo vzhled betonu. Velmi obdivovaná byla obkladová deska v dekoru Corten Shipyard od značky Homapal.

Dvířka také nezůstala bez povšimnutí. Ta byla vyrobena z laminátu Formica v šedém odstínu Fog – některá však byla v matu, jiná v lesku a třetí skupina byla se zajímavě rýhovaným povrchem Rigato.

Velkou pozornost měla vinylová podlaha Floorify od Parket konceptu, na které byla vytvořena intarzie v dekoru dřeva. Takové prvky lze snadno realizovat, stačí dodat přesné rozměry a tvar obrazců.

Jídelna spojená s obývacím pokojem

V této části dominoval jídelní stůl Virna a židle z čirého plastu Blitz italské výroby, které dodala firma Addobbo. Pomyslný předěl mezi obývací a jídelní částí tvořila tapeta, jež byla digitálně vytištěná společností LizArt. Se stejným motivem a stejnou technikou byly vyrobeny i nástěnné hodiny a dekorativní polštářky. Pozornost budila
subtilní křesílka Tarta, také od Addobbo.

Celkový dojem podtrhla vinylová krytina v dekoru Terazzo, která dokázala, že není třeba vždy sáhnout po dřevodekoru. Zmínit lze také zajímavou TV skříňku, v jejíž horní části se nacházel bar s přídavnou výsuvnou deskou. I v tomto případě byla skříňka vyrobena zakázkově z laminátů Formica.

Studentský pokoj

Tato místnost zářila modrými odstíny. Dominantu tvořil akustický panel vyrobený na míru českým výrobcem HON, který dodal i výškově stavitelný pracovní stůl. Pozornost přitahovala také tapeta, která byla stejně jako v předchozí části vytištěná na míru od LizArt. Velkou pozornost sklidila skříňka spojená s pracovním stolem, jež byla plná přídavných výsuvů s aretací Blum. Dvířka skříňky byla sice šedá, ale nešlo o klasický laminát. Byla vyrobena z kovolaminátu Homapal, a tak je bylo možné popisovat a dávat na ně různé magnety. Podlaha byla vyrobena z nejodolnější dřevěné podlahy na českém trhu – Parky od Parket konceptu.

Koupelna

Tato místnost lákala návštěvníky nejvíce. Praktická umyvadlová skříňka byla totiž „nadupaná“ zajímavými řešeními. Za zrcadlem se ukrývala nika s poličkami na hygienické potřeby. Vpravo dole byla ukryta volně stojící pračka a nad ní praktický výsuv s aretací Blum. Také zde budily pozornost přídavné výsuvné sušáky, které byly vyrobeny z klasického výsuvu a aretace značky Blum. Levá část byla doplněna kontrastně bílými výsuvy. Do horní části skříňky se šlo dobře dostat pomocí stupínku Space step, který se ukrýval pod výsuvy pod umyvadlem.

Dvířka expozice byla vyrobena z kompaktní desky Formica, která je ideální do prostoru se zvýšenou vlhkostí. Proto se také často používá jako pracovní deska do kuchyně. Další její předností je možnost výřezů, které lze využít místo úchytek.

Co se týče podlahové krytiny, tak mylně usuzujete, že šlo o keramiku. I v tomto případě šlo o vinyl Floorify, který je možné do koupelny použít. Dekor Caviar se sem perfektně hodil. Tuto část expozice doladily živé rostliny v samozavlažovacích květináčích Calimera a Berberis od českého výrobce Plastia.

Předsíň

Tato část expozice byla vybavena maximálně prakticky. Předsíňová skříň disponovala schůdkem Space step značky Blum, aby byl dosah do horních skříněk co nepohodlnější. Ostatní skříňky byly vybaveny řadou plnovýsuvů Blum a návštěvníky také zaujal ukrytý věšák na klíče, jenž se skrýval za zrcadlem. Jako dekorace sloužila kompozice z digitálně tištěných obrazů od LizArt a recyklované rámy nastříkané křídovým sprejem Pinty plus. V expozici se nacházel i zajímavý věšák Godot a sedátko Gear italské výroby, které prodává Addobbo. Podlaha v předsíni byla složena do tvaru rybiny – jednalo se o pravé dřevo značky Parky, které je tak odolné, že plně obstojí i v těchto exponovaných prostorech.

Všechny stěny byly vymalovány omyvatelnou vinylovou výmalbou od dodavatele Spektros. Expozice byla vyrobena z materiálu Packwall, jehož základní surovinou jsou použité nápojové kartony. Jednalo se tak o velmi ekologické řešení, které u nás není zcela běžné.

Děkujeme všem za spolupráci!