Ekologická odpovědnost je pro rodinnou firmu Hettich velmi důležitá. Již od roku 1997 splňuje společnost Hettich požadavky normy ISO 14001 pro systémy environmentálního řízení, což je potvrzeno platnou certifikací EMAS.

Nově postavená centrála a showroom Hettich Forum v německém Kirchlengernu byly v roce 2009 první stavbou, která v Evropské unii získal ocenění Green Building Award.

Haly logistického centra v Bünde získaly v roce 2014 ocenění Best Practice in Energy Efficiency. Firma Hettich získala rovněž v roce 2014 cenu NRW Wood Construction Prize za energeticky úspornou výrobní halu C2 ArciTech, která byla z velké části postavena ze dřeva. Spotřeba energie této budovy je o 73 % nižší než stanovují platné předpisy.

Cenu Industrial Building Award za udržitelnou výstavbu průmyslových a komerčních budov v roce 2018 získala výrobní hala B7.

Na veletrhu Interzum 2023 v Kolíně nad Rýnem byla celá veletržní expozice Hettich poprvé certifikována nadací myclimate jako CO2 neutrální.

A co bylo na zmíněném veletrhu Interzum 2023 k v-dění?

Zlatým hřebem byl nový systém otočného kování FurnSpin. Jedná se o úplně nový a inovativní rotačně-translační pohyb skříněk. Nábytek s tímto kováním se uplatní v kuchyni, obývacím pokoji, ložnici, koupelně i kanceláři. Nezapomeňte se podívat na zajímavá videa.

Globálnímu trendu individualizace jde naproti zásuvkový systém AvanTech YOU s unikátním integrovaným LED osvětlením a mnoha možnostmi, jak vzájemně sladit dekor čelních ploch nábytku s boky zásuvek.

Dalším velkým tématem bylo inovativní použití kování Hettich pro domácí kancelář – jako kompaktní solitér a také jako pracoviště schované v šatní skříni za skládanými dveřmi WingLine. K ergonomii pracoviště přispívají také výškově stavitelné stoly s elektrifikovanými podnožemi Steelforce.

Aktuálním trendem jsou outdoorové kuchyně. Jedna taková sestava byla po celou dobu veletrhu vystavena působení simulovaného deště. Použité zásuvky InnoTech Atira a nerezové závěsy Veosys spolehlivě fungují i v tak náročných podmínkách.

Foto: archiv firmy