Při návrhu interiéru řeší interiéroví designéři vhodný výběr a zakomponování budoucího nábytku, včetně jeho designu, množství, umístění a užitné hodnoty. Jedná se např. o vestavné sestavy, kuchyně, ale i drobnější solitéry, jako jsou komody, vitríny, noční stolky atd. Ve všech případech je důležité vhodně a citlivě vyřešit nejen materiálovou část, ale i konstrukci a výběr kování. Zde přichází na řadu i otázka: Bude se nábytek otevírat bezúchytkovým systémem, nebo pomocí úchytek?

Ty byly delší domu u ledu, ale nyní jsou opět trendy. Výrazně rostoucí zájem o ně je patrný na všech prestižních veletrzích, jako jsou např. IMM či Salone del Mobile.

Jaké vybrat?

Velmi ucelenou nabídku nábytkových úchytek najdeme u italské značky Bosetti Marella, která je na trhu již od roku 1989. Jak je v Itálii často zvykem, spolupracuje výroba s externími designéry, kteří do detailu připravují design každé úchytky. Tak vytvářejí jedni designéři komponenty pro druhé a pružně tím společně reagují na aktuální trendy a styl.

Sortiment je rozdělen do dvou hlavních kolekcí. Najdeme zde úchytky jak pro styl MODERN, tak i pro styl CLASSIC. Úchytky jsou také přehledně rozdělené dle konceptů interiérů na:

  • Industrial
  • Materic
  • Special
  • Gold
  • Moderno
  • Classico
  • Ceramica
  • Elite

Trendy a tip v použití úchytek:

Na kuchyňské linky volte velmi subtilní typy, často v kontrastní barevnosti, např. v černém provedení
Na solitér, jako je volně stojící komoda, lze použít výrazné typy úchytek a vytvořit tak z relativně jednoduchého nábytku výrazný prvek
Kombinovat lze knopky s klasickými úchytkami na jednom solitéru
Na kuchyňské lince lze použít úchytky ve spodní části a horní dvířka nechat s bezúchytkovým systémem

RADA

Při výběru úchytek řešte nejen design, ale také přesnou povrchovou úpravu, ergonomii a úroveň zpracování. Nekvalitní provedení úchytky může znehodnotit celkový dojem navrženého nábytku.
Úchytky značky Bosetti Marella najdete v nabídce společnosti Démos Trade.


www.demos-trade.com