Světlo od nepaměti hrálo klíčovou roli v lidské historii a kultuře. Na rozdíl od minulosti dnešní doba nám umožňuje aktivně potlačit negativní působení světla a zároveň vyzdvihnout a využít jeho pozitivní vlastnosti.

Ve firmě ElmetLight se snažíme aktivně pracovat jak s designéry, tak s koncovými uživateli interiérů. Naším cílem je poskytnout maximální komfort v užívání světel a zároveň pomoci utvořit jedinečnou atmosféru, která podtrhuje celý navrhovaný prostor.

Pěkným příkladem může být obývací místnost bytu. Dříve běžnou normou bylo centrální stropní osvětlení celého prostoru. Toto svítidlo bylo vždy navrženo tak, aby plně osvětlilo celý prostor, a bylo instalováno bez zřetele na různé lidské činnosti a využití tohoto prostoru. Takové osvětlení bez ohledu na denní dobu nebo lidskou činnost není dobré. Dnešní technologie nám umožňují volit pro stejný prostor více světelných zdrojů a v průběhu dne s nimi pracovat tak, aby vždy výsledný design vnitřního prostoru byl v souladu s náladou nebo využitím místnosti.

V současné době společnost ElmetLight nabízí škálu LED pásků od extrémně teplých tónů (1800 K) až po studené tóny (7500 K). Velká část námi nabízených pásků je dodávána s vysokým indexem reálného podání barev (CRI > 9 7), a tak nezkreslují barvy předmětů, které nasvětlují. Pro osobitý návrh interiéru a designu naleznete v naší nabídce pásky různých šíří, výkonů, barev a k tomu široké portfolio souvisejících výrobků.

Dnešním trendem jsou lineární pásky, které se při používání jeví jako celistvá linie světla bez viditelného bodového efektu. Nabízíme tyto pásky v šířkách od 4 do 12 mm, což je vhodné pro širokou škálu aplikací, a to od dekorativních prvků až po hlavní světelné zdroje. Tyto pásky jsou dostupné jak v bílé barvě, tak s možností změny barevné teploty, což umožňuje flexibilitu ve výběru světelných efektů.

Pro naše pásky máme k dispozici široký sortiment hliníkových profilů v různých barevných provedeních. Pro diskrétní a elegantní design osvětlení nabízíme minimalistické profily, jejichž šířka činí pouhých 8 mm. Disponujeme také speciálním profilem s úhlovým svícením, který dokonale zakrývá zdroj světla a přidává estetický prvek do prostoru.

V neposlední řadě je potřeba zmínit propracovaný systém spínání, který usnadňuje užívání nábytku. Naše nabídka směřuje zejména k bezdrátovým systémům pro běžné spínání dveří, zásuvek, skříní a dalších. Mimo to také dodáváme osvětlení, které lze pohodlně ovládat prostřednictvím mobilního telefonu nebo hlasových příkazů, což přináší moderní a uživatelsky příjemné možnosti do vašeho domova.

Společnost ElmetLight je průvodcem světlem a designem interiérů usilujícím o vytvoření moderního a flexibilního osvětlení.

www.elmetgroup.cz
elmetgroupcz
Elmet Group a. s.

Foto: archiv firmy