Jestliže řešíte projekt, v jehož zadání jde hlavně o originalitu a současně o dodržení nízkého rozpočtu, tak zbystřete.

I takové projekty mají řešení a s novou kolekcí laminovaných desek SM‘art je to ještě snadnější. Jedná se totiž o pečlivý výběr opravdu netradičních a přitom na použití velmi univerzálních dekorů, které dekorují interiér sami o sobě. Není tak třeba vymýšlet netradiční konstrukce, které prodražují výrobu, nebo vybírat řadu dekorativních a často náročných prvků jako je například obložení stěny, pompézní lustr či náročné sady bytového textilu.

Stačí použít dekorativní dekor na nábytku, který vhodně zkombinujete a necháte jej v prostoru vyniknout. Nehovoříme tu však o klasickém dekoru dřeva nebo uni barvě, které najdete v každé běžné kolekci. My hovoříme o dekorech, jež splní požadavek originality a to je zásadní.

Pojďme se na jeden takový podívat detailně. Pro příklad jsme vybrali Athena Olympus, který věrně imituje dekor kamene.

Jedná se o trendový, velmi přitažlivý motiv, který vynikne v malé i velké ploše.

Dá se použít do romantické ložnice jako obklad stěny, kde lze decentně sladit se světlými dekory dřeva a pak už není třeba dodávat žádné další dekorativní prvky.

Ve druhém případě jsme tento vzor použili i do restaurace v industriálním stylu, kde dominuje na stolech a díky kontrastní metalické hraně vyniká ve zcela jiném duchu. I zde hrají prim vzory na deskách – obklad je tvořen tmavým dekorem Iron Urban a netradičním dřevodekorem Hermosa Malibu – vše z kolekce SM’art. Nic dalšího už není třeba – dekory zajistili originalitu bez dalších doplňků.

A splnění požadavku na cenu?

Kolekce SM’art jsou klasické lamino desky. Jedná se tedy o nejdostupnější typ materiálu pro výrobu nábytku. Tyto desky umí zpracovat každý výrobce a není třeba žádných speciálních technologických postupů.

Za zmínku jistě stojí i výjimečné barevné dekory á la lazurovaná dýha Aniline, které jsou v celé kolekci dominantní a které maximálně splní dekorativní požadavky, o nichž hovoříme. K nim už opravdu nemusíte volit nákladné dekorace, ty je nejlepší nechat vyniknout v celé své kráse.

To, co nemůžeme přenést pomocí slov ani psaného textu je dotyk desky a emoce, které při něm vznikají.

Kolekce desek SM’art má totiž úžasnou strukturu, která velmi věrně imituje pravou dýhu.

Podívejte se na krátké video z konference Interiéry, kde o kolekci hovoří Martin Karaščák:

Tohle musíte ale zažít na vlastní kůži!

Přijďte se podívat do vzorkoven Démos trade nebo si napište o vzorkovník.

Kolekci laminovaných materiálů exkluzivně dodává na český a slovenský trh společnost Démos trade.
www.demos-smart.cz