Žijeme v době vizuální a vzhled interiérů je stále více skloňované téma.

A nejde jen o VIP prostory, ale každou část zcela běžného pokoje. Stačí si otevřít facebook a podívat se do různých skupin, na co se běžní lidé ptají. „ Mám si vybrat na skříň dekor dubu nebo ořechu?“, běžné jsou i hlášky tipu „ukažte mi šedou kuchyni s dřevěnou pracovní deskou, nemohu se rozhodnout“. Ať chceme nebo ne, dekor je nejvýraznější část nábytku. A často rozhodne o tom, zda má člověk o tento výrobek zájem či nikoli.

Profesionálové často hodnotí dekorovou kolekci podle toho „nejobyčejnějšího“ vzoru. A přichází otázky typu? „Proč jsou stále v nabídce?“ Na tuto otázku je jednoduchá odpověď.

Ty nejobyčejnější dekory jsou nejvíce prodávané!

Světově nejprodávanější dekor je Dekor 381 Bavarian Beech, který je na trhu více než 30 let! A stále se ve velkém množství prodávají i klasické třešně, olše, břízy a javory. Tento dekorový paradox panuje již po mnoho let.

Ve společnosti Kronospan se sledují trendy a dobře se ví, jaké barvy, vzory a kombinace jsou ve světě aktuální. (např. dekor mramoru a světlého dřeva či tmavé odstíny se světlými akcenty) A ty také najdete v aktuální kolekci Kronospan. Celou kolekci totiž připravuje se svým týmem již po několikáté významný anglický designér Marc Bircham.

Nebuďme ale pouze skeptičtí k oblibě trendových dekorů. Co se týče uni barev, tak mezi prodejní favority patří trendové odstíny Chinchlla Grey 0171 SU, Cool Grey 0191 SU, PE, Anthracite 0164 PE, Front White 0101 PE, SM či White 0110 PE, SM. A nejžádanějším dekorem unibarev je Pearl White 8100 SM.

Za zmínku stojí i prodejnost pracovních desek, kde se podařilo (pomocí designérů, architektů, prodejců nábytku a médií) zlomit dekorový paradox.


Zde je nejprodávanějším vzorem je Stone Oak 5527 FP, který je současně i velmi trendový.

Povede se nám to u běžných deskových materiálů? Nebo se stane dekor břízy a třešně v blízké době opět trendový a budeme na ně pohlížet jinak?

Ať tomu bude, tak či tak, vždy bude Kronospan sledovat trendy a nabízet vám dekory dle aktuálních světových trendů.

Dekor totiž prodává nábytek, dekor prodává i interiér a Kronospan prodává dekor!

www.kronospan-express.com