Podle posledních průzkumů různých společností začíná odklon od bílých nábytkových ploch a do obliby přicházejí barevné materiály. Teď nehovoříme jen o trendech, které se prezentují na světových veletrzích. Mluvíme o reálných projektech, které se teď navrhují nebo již realizují, a to nejen v zahraničí, ale také u nás v České republice.Výrobci nábytku i designéři stále častěji poptávají a vyhledávají barevně zajímavé materiály, které jsou pro klienty atraktivní a akceptovatelné.

Jaké odstíny to jsou?

U nás vede překvapivě zelená. Velmi oblíbený a pocitově příjemný je jemný, lomený odstín Agave. Tato barva evokuje přírodu v její nejčistší podstatě. Poskytuje přirozenost a dokonale se kombinuje se světlými a tmavými tóny dřeva, čímž vnáší světlo do každého prostoru. Je to barva pastelová, lehce neutrální. Tento vymazlený odstín najdete u výrobce Alvic. Na výběr je v supermatném lakovaném povrchu s jemnou sametovou texturou – ZÉNIT, nebo naopak ve vysokém lesku, kde jde opět o lakovaný povrch, který má zrcadlový efekt a vysokou odolnost – LUXE.

Zmínit je třeba i lomené odstíny červené, které jsou stále více populární. Konkrétně hovoříme o odstínu Cotto, který je hřejivý a dodává prostoru na útulnosti. Je to krásná a něžná červenohnědá barva, která je stejně jako Agave dostupná v supermatu ZÉNIT a vysokém lesku LUXE.

Modrá sice není ve střední Evropě tak oblíbená jako v jižních státech, ale i zde si začíná hledat své příznivce. Ve své něžné podobě se velmi dobře hodí k dekoru dřeva i kamene a můžete použít klidně i netradiční strukturu. O čem hovoříme? Je to pastelově modrá Fresco blue, kterou má Alvic v nabídce ve třech variantách. Buď se jedná o horizontální, či vertikální proužkování, nebo dokonce tímto odstínem probarvený dekor dřeva. Všechny tyto dekory najdete v řadě SYNCRON.

A jaké povrchy jsou nejvíce žádané?

Určitě vede stále supermat, v Alvic je to řada ZÉNIT. Tato technologie je složena z kvalitní MDF desky, na kterou je nalisován dekorativní papír napuštěný pryskyřicemi a přísadami. Jedinečné složení pryskyřice a přísad, vyvinuté společností ALVIC, poskytuje nejlepší povrchovou úpravu. Nakonec je na přední stranu nanesena vrstva supermatného laku vytvrzeného UV zářením, který dodává materiálu vysokou odolnost, životnost a unikátní fyzikálněmechanické vlastnosti. Vše je vyrobené s maximálním ohledem na životní prostředí.

Navíc je povrch ZÉNIT odolný proti otiskům prstů, proti poškrábání a oděru, takže je ideální pro použití ve všech typech nábytku a interiérových dekorací. ZÉNIT je k dispozici v široké škále barev, díky čemuž je vhodný pro jakýkoliv styl interiérového designu a je vynikající volbou pro jakýkoliv prostor, který vyžaduje vysoce kvalitní supermatný povrch s dlouhou životností.

Kontakt: Ing. Michal Kuča
+ 420 777 718 007
e-mail: michal.kuca@alvic.cz
www.alvic.com, www.smako.cz

Foto: archiv firmy