Decoteam

– sdružení firem, které se zabývají bytovým textilem a zastíněním pravidelně prezentují na veletrhu Heimtextil své trendy. Jejich interpretace vychází z předpovědí od mezinárodního uskupení „Trend Council“. A výsledek? I zde letos vsadili na barvy! Tentokrát se jejich trendy skládaly ze třech částí.

První z trendů nese název colourful

a jedná se o opravdu pestrobarevné schéma. Zde najdete intenzivní barevné kombinace, které se skládají například z oranžových, kari a růžových odstínů. Najdeme zde také vínové odstíny Bordeaux a Marsaly doplněné o zelené, petrojelové a tyrkysové barvy. Vše doplňují akcenty ve zlatém a černém provedení. Tkaniny a struktury samy o sobě mohou být také maximalistické a sahají od okouzlujících žakárů až po sametový a hedvábný vzhled.

Druhý z trendů s názvem sensual

je vysoce elegantní, ženský a současně velmi moderní. Uživateli má přinést ušlechtilý a smyslný interiér a emoce. Důraz je kladen na světlé, jemné barvy a pudrové pastely, poloprůhledné textilie, lehký sametový a lněný vzhled. Zastínění oken je sladěno s ozdobnými textiliemi a výraznými potahovými látkami. Celek vytváří nedotknutelný a křehký výraz interiéru.

Poslední z definovaných trendů je pojmenován casual

a jeho cílem je přinést do interiéru nordický a ležérní styl. Takto zařízené místnosti mají zprostředkovat přirozený pocit života a bydlení. To zajišťují materiály jako je plátno a bavlna. Vzory jsou jednoduché, často jde o pruhy kombinované s jednolitými barvami. Z barev dominuje od špinavě bílá, krémová a různé jemné šedé odstíny.

Upřímně řečeno nejde o převratné a nové trendy. Spíše jde o potvrzení a jednoduché definování trendů stávajících a jejich jasný a přehledný vizuál.

Členy Decoteamu jsou firmy Apelt, Bandex, Erfal, Englisch decor, Gardisette, Germania, Heco, Höpke, MHZ, Neutex, Paulig, Saum & Viebahn, Stoeckel & Grimmler a Unland.