Společnost Caparol vždy věnovala velkou pozornost vývoji svých produktů. Lidské zdraví a zdravé životní prostředí jsou společně s nekompromisní kvalitou a vynikajícími aplikačními vlastnostmi dlouhodobě naší prioritou. V roce 1985 uvedla společnost na trh Indeko-plus – první interiérovou disperzní barvu na světě s minimálními emisemi a bez rozpouštědel. Později byla její receptura upravena tak, aby neobsahovala ani konzervanty. Díky tomu není vnitřní prostředí našich domů zatěžováno chemickými látkami, které mají nepříznivý vliv na naše zdraví.

V současné době se s minimálními emisemi a bez rozpouštědel dodává naprostá většina výrobků pro interiér této značky. Barva Indeko-plus si ale získala mimořádnou oblibu i pro své užitné vlastnosti. Díky unikátnímu složení dvojnásobně kryje, snadno se zpracovává a rychle zasychá. Zaručuje dokonalý povrch už po prvním nátěru. Je snadno omyvatelná a dezinfi kovatelná, přesto vytváří dokonale matný povrch.

Nyní přichází Caparol s novou generací této nejoblíbenější barvy, udržitelnější a přátelštější k životnímu prostředí.
Kvalita barvy a všechny dobré vlastnosti zůstávají.

Šetrně k životnímu prostředí

Nově je barva vyráběna v Německu ve 100% klimaticky neutrálním závodě. To znamená, že výroba barvy Indeko-plus nezatěžuje planetu emisemi CO2 . Vedle dalších opatření za tímto účelem přešla společnosti na 100% ekologickou elektřinu z obnovitelných zdrojů energie a také si vyrábí energii z vlastního fotovoltaického systému a tepelného čerpadla.

V zájmu zachování přírodních zdrojů přikládá velký význam odpovědné surovinové politice. Společnost Caparol je průkopníkem ve využívání postupu vyváženého využití biomasy. Při použití tohoto přístupu jsou fosilní suroviny nahrazovány bioplynem a biolihem již na samém počátku výrobního řetězce. Výsledkem je pojivo vyrobené ze 100% obnovitelných surovin, aniž by došlo ke snížení jeho výkonnosti a aplikačních vlastností.

Navíc se barva Indeko-plus dodává v recyklovaných nádobách, které poznáte podle jejich šedé barvy. Šedý kbelík společnosti Caparol se skládá ze 70 % z recyklovaného materiálu!

INOVACE Z CAPAROLU

Novinkou pro letošní rok je CapaSilan, zástupce nové generace interiérových barev na bázi silikonové pryskyřice. Receptura CapaSilanu byla vyvinuta speciálně pro profesionální aplikaci na velké plochy stěn. Za tímto účelem byly převzaty a přeneseny prověřené vynikající vlastnosti fasádních barev Caparol na bázi silikonové pryskyřice. Jemně strukturovaný povrch s nízkou optickou i akustickou odrazivostí je vytvořen optimální směsí jemných i hrubých plniv a vysoce kvalitních přísad.

Díky svým jedinečným vlastnostem CapaSilan zcela zamezuje vzniku viditelných stop po tazích válečkem i v místnostech s nepříznivými světelnými podmínkami. Zároveň je velmi snadno opravitelný. Jedná se tedy o ideální řešení pro stěny a stropy vystavené intenzivnímu bočnímu světlu. Natřená stěna je hluboce matná, s rovnoměrnou strukturou a bez odlesků.

Na našem trhu působí Caparol Czechia jako distributor kontaktních zateplovacích systémů, omítek, fasádních a vnitřních barev, laků a lazur více než 25 let. Za tu dobu se s produkty společnosti zateplily tisíce domů, vymaloval o se nepočítaně interiérů a pomohl o se k záchraně mnoha památek.

www.caparol.cz
Foto: archiv firmy