Určitě to znáte všichni, kdo jste řešili interiér od A až do Z. Vhodně vybrat čalouněné židle, křesílka a sladit je s pohovkou, případně dalšími prvky interiéru je dost náročné. Buď je skvělá kvalita, ale příliš vysoká cena, nebo dobrá cena a výběr potahů je velmi malý a do toho ještě dlouhé dodací termíny. Když už konečně vyberete do projektu adekvátní typy, které odpovídají všem zadaným kritériím, než dojde na realizaci, tak jsou vyprodané.

Na trh s čalouněným nábytek teď přichází řešení v podobě tzv. stavebnice. Jedná se o kvalitní polotovary – vypěněné kostry různých tvarů a rozměrů, ke kterým si lze zvolit různou podnož, a hlavně naprosto jakoukoli potahovou látku (případně i kůži či koženku)!

Sestavte si židli nebo křeslo přesně dle vašich požadavků:
vypěněná konstrukce + podnož + potah

Podnož je na výběr dřevěná, kterou lze mořit nebo lakovat do předem určených odstínů, nebo kovová, jež se dodává v černém provedení nebo v chromu.

Výběr potahu nemá hranice. Lze volit z jakéhokoli materiálu, který je určený k čalounění, nebo dodat i vlastní látku v potřebném množství.

A jaké jsou rozdíly mezi tradiční výrobou čalouněného nábytku a vypěněných koster polyuretanem – studenou pěnou? Jestliže se obáváte, že je tady háček, tak se mýlíte. Je to právě naopak!

Vnitřní konstrukce je z kovu, čímž se dosahuje zvýšené pevnosti. Sedadlo je pohodlnější díky elastickým popruhům v konstrukci. Další výhodou je naprostá přesnost jednotlivých kusů, protože jsou vypěněné ve formě, a nedochází tedy k odchylkám. Díky studené PUR pěně je tvar maximálně stabilní a nedeformuje se v průběhu času, což se může snadno u běžně řezané pěny stát. V nabídce jsou i takové tvary, které lze tradiční metodou jen velmi těžko vytvořit. Navíc tyto inovativní produkty obsahují retardéry hoření a neobsahují látky CFC, které jsou nebezpečné pro životní prostředí.

Doba dodání těchto čalouněných židlí a křesílek je přibližně 4 týdny, což je u zakázkově zvoleného potahu skvělá zpráva. Také je možné stáhnout si 3D modely všech výrobků ve formátu DXF nebo DWG a použít je do vizualizací.


A cena? Možná vás překvapí, jak je příznivá!

Konkrétní nabídku si vyžádejte od českého výrobce NEUK s. r. o.


www.neuk.cz