Velmi inspirativní expozici na veletrhu Interzum připravila společnost Hettich. Ta ukázala návštěvníkům plnohodnotné bydlení na 18 m2 a představila zde inteligentní řešení úložných prostor.

Bydlení na malé ploše je pro řadu uživatelů životní styl, pro jiné nutné rozhodnutí, neboť obytná plocha je ve městech drahá a její cena se stále zvyšuje.

Malometrážní byty tzv. Tiny Spaces jsou globálním trendem a etablovaly se jako koncept bydlení v přehuštěných metropolích po celém světě. Stále více lidí chce žít ve městech a hledá cenově dostupné bydlení. Zároveň významně roste počet domácností s jediným obyvatelem, tzv. single bydlení. Malometrážní byty jsou mnohem více než pouhá nouzová alternativa. Malý životní prostor není synonymem nízké kvality života – je tomu přesně naopak. Čím méně místa je k dispozici, tím promyšleněji se musí řešit jeho uspořádání a využití. Rovněž není třeba zříkat se dobrého designu.

Jak pěkně a příjemně může vypadat malometrážní byt a jaká překvapení se skrývají doslova v každém koutě, bylo vidět v této expozici, která byla stále v obležení návštěvníků. V něm byl každý úložný prostor – ať už v nábytku, nebo výklenku – snadno přístupný, chytře uspořádaný a beze zbytku využitelný. V celém bytě bylo místo využito až ke stropu pro úložné prostory. Ve vyšších patrech byly uloženy předměty, které nejsou používány denně.


V případě potřeby lze využít vestavěné skládací schůdky pro pohodlný přístup k horním prostorám. Díky flexibilním řešením lze přeměnit kuchyňský ostrůvek na stůl, křeslo na postel a bar na stolek. Skutečnost, že zde nic nechybí, přivádí k překvapivému zjištění, že ke štěstí skutečně není třeba mnoho.

www.hettich.cz