Na megatrend individualizace se musí připravit každý návrhář a výrobce nábytku.

Nový zákazník cíleně hledá nábytek, jehož design a vybavení se dá přizpůsobit jeho individuálním potřebám – individualita vyhrává nad uniformitou. Zásadní podmínkou úspěchu bude flexibilní a hospodárná individualizace nábytku.

Zásuvkový systém AvanTech YOU od německé firmy Hettich přináší široké možnosti individualizace zásuvek a jejich designu v dosud nemyslitelném rozsahu.

Platforma AvanTech YOU udává nový směr a přináší nové možnosti nejen pro design zásuvek. Díky snadné individualizaci mohou výrobci nábytku nabízet zásuvky s neokoukaným vzhledem.

Boky zásuvek v jednolitém puristickém designu mají tloušťku jen 13 mm a jsou zcela bez rušivých otvorů, krytek nebo šroubů.

Bočnice ve 3 základních barvách – bílé, antracitové a stříbrné – v 5 výškách a 7 délkách se dají kombinovat s výsuvy ve 4 třídách nosnosti – 10 kg, 30 kg, 40 kg a 70 kg – a s dřevěnými i hliníkovými zády.

Už se základními komponenty lze vytvořit přes 500 variant zásuvek.

Použitím přídavných prvků se počet výsledných variant zásuvek zvyšuje na několik tisíců! Dekorativní profily, které se nasazují do drážky v horní hraně bočnice zásuvky, jsou k disposici v 5 kontrastních dekorech nerez, hliník, chrom, dub a ořech. Na fajnšmekry čeká individuální profil, který výrobce nábytku může dotvořit dle představ zákazníka – fantazii se meze nekladou.

Vzhled zásuvky lze kompletně změnit doslova k nepoznání použitím designových krytů DesignCape v 5 dekorech hliník, nerez, měď, dub a beton. Také u DesignCape existuje individuální verze, díky které šikovný truhlář dokáže vyrazit dech i nejnáročnějšímu zákazníkovi. Výsledkem je pak elegantní a dokonale vyladěný nábytek, kde se dekory použité na viditelné vnější části nábytku opakují i uvnitř. Design jde ruku v ruce s komfortem a unikátními funkcemi, které jinde nenajdete a u nás oceníte.

Zákazníci čím dál častěji žádají nábytek s velkými čelními plochami a bez úchytek.

V praxi pak výrobce extrémně širokých a vysokých zásuvek doufá, že obejde fyzikální zákony a že použité plošné materiály mají pevnost jako plášť reaktoru v Temelíně. Výsledkem bývá prohnuté dno zásuvky, křivý korpus a zákazník frustrovaný z nespolehlivého otvírání zásuvky bez úchytky.

Hettich vyvinul multisynchronizaci, díky které spolehlivě fungují vzájemně propojené mechanizmy Push to open Silent pro současné otvírání dvou zásuvek za jedním společným čelem bez úchytky. Perfektní měkké dovírání zásuvek díky výkonným integrovaným tlumičům Silent System je samozřejmostí.

AvanTech YOU navazuje na úspěšný koncept platformy, se kterým tradiční výrobce Hettich přišel jako první na světě. Už v r. 1996 to byly zásuvky InnoTech a poté v r. 2011 zásuvky ArciTech. Platforma umožňuje v rámci produktové řady kombinovat díly a vytvořit mnoho variant zásuvek.

Výrobce nábytku díky tomu profituje z vyšší flexibility výroby při nižších nákladech na logistiku. Nová pokročilá platforma přináší dosud neznámou kompatibilitu.

Nově vyvinuté plnovýsuvy Actro YOU a Quadro YOU, na které se nasazují ocelové bočnice AvanTech YOU, se totiž dají kombinovat s klasickými dřevěnými zásuvkami.

Výrobce přitom nemusí měnit polohu otvorů pro upevnění výsuvů v korpusu.
Výrobce nábytku ocení také další výhody systému AvanTech YOU: nemusí frézovat dno zásuvky a tím šetří čas. Nemusí montovat separátní držáky zad, záda může připevnit na bočnice přímo. Při řezání dílců na dno a záda šetří čas, protože tyto díly mají shodnou šířku.

 

Designové profily v dekorech nerez, hliník, chrom, ořech a dub se snadno a bez nářadí nasadí do drážky v horní hraně bočnice a dodají zásuvce individuální charakter.

Bočnice a čela ve speciálním provedení Inlay lze osadit výplněmi ze skla nebo z jiného materiálu tl. 10 mm (8 mm s adaptérem), např. v dekoru čelní plochy nábytku.

Systém zásuvek AvanTech YOU s tenkými bočnicemi je ideální pro puristy: design nenarušují žádné otvory, krytky ani šrouby.

Další z mnoha možností individualizace je použití DesignCape.