Ani značka Alvic nechyběla na veletrhu Interzum a v jejím stánku bylo k vidění mnoho zajímavých povrchů.

Stánek byl vytvořen renomovaným architektem Héctorem Ruizem Velázquezem z modulárního konceptu plného oblouků. Návštěvníka vybízel k prohlídce dekorů, které zde byly prezentovány ve velké ploše a některé i formou moodboardů. Díky dobrému nasvícení vynikaly povrchové úpravy a detaily struktur, což přineslo zajímavý smyslový zážitek a vyzývalo návštěvníka, aby hledal refl exi a vizuální vjemy.

Na jedné straně se nacháze la Lab Area, kde byla prezentována historie a vývoj značky, technologie a vlastnosti všech dostupných kolekcí (Luxe / Luxe plus, Zenit a Syncron). Druhá strana byla určena ke schůzkám a pro již zmíněné panely a moodboardy.

V expozici mělo zvláštní místo téma udržitelnosti. Společnost zdůraznila svůj závazek vůči životnímu prostředí používáním certifi kovaných surovin a udržitelných průmyslových procesů zaměřených na podporu udržitelného nábytku a interiérového designu s cílem proměnit interiéry ve zdravější a pohodlnější prostory.

Jak přesně?

Desky se skládají z dřevěných vláken nebo částic, které pocházejí z certifi kovaných procesů lesního hospodaření, a také z recyklovaného materiálu. Výrobní proces je navíc zaměřen na vytváření nových a vylepšených produktů, které jsou odolnější vůči plynutí času a každodennímu používání, čímž se prodlužuje jejich životnost a tím se snižuje jejich dopad na životní prostředí.

 • 95 % panelů je vyrobeno z udržitelných materiálů
 • 90 % odpadu, který není nebezpečný, je tříděno a recyklováno
 • 20% snížení emisí skleníkových plynů do roku 2025
 • 100% ekologický proces matného lakování

Expozice však prezentovala také pět hlavních novinek. Jedná se o dekorové kolekce Avantgarde, Dynamic, Atempo, Stratos a Minerva, jež jsou pečlivě vytvořené inovačním týmem s cílem probudit kreativitu návrhářů.

Avantgarde & Dynamic Collections

Nová kolekce vnáší do nábytku dynamiku a rovnováhu díky efektu canaletto. Skládá se z osmi pastelových a neutrálních odstínů, které vnesou energii a harmonii do každého prostoru. Jeho povrchová úprava Avantgarde – horizontální profi lován í, a Dynamic – vertikální profi lován í, ve struktuře Syncron naznačují hloubku díky hře světla a stínu.

Stratos Collection

Jedná se o pět kamenných dekorů, které vnášejí do prostředí sílu a dotek přírody. Tato kolekce se skládá konkrétně z dekor ů Sie rra, Bernini a Siena, inspirovaných jemností mramoru, a série Nuvola, jež napodobuje krásu a eleganci onyxu s jedinečným perleťovým povrchem ve struktuře Zénit.

Atempo Collection

V tomto případe hovoříme o nadčasovém dřevodekoru, j enž díky rafi nované kresbě věrohodně napodobuj e majestátnost ořechu a přirozenost dubu. Atempo obsahuje dva dekory – Velázquez a Picasso, které oslavují krásu přírody a přirozenost. Díky struktuře Syncron se zvýrazňuje lineární kresb a dřeva. Jemně vyznačený pór dodává velmi realistický vzhled na pohled i na dotek.

Minerva Collection

Tato kolekce sedmi trendy dekorů nabízí osobní přístup i výraz přírody viděný ze současné perspektivy. Je inspirovaná jasanovým dřevem a díky struktuře Syncron je úžasná i na dotek. Kolekce je ideální pro kombinaci s klasickými unibarvami v pastelovém odstínu.

Nové kolekce jsou k dispozici ve všech produktových řadách a těmi jsou:

 • Luxe – vysoce lesklý lak
  Je to lakovaná laminovaná MDF deska ve vysokém lesku se zrcadlovým efektem o tloušťce 10, 16, 18, 22 a 25 mm, ve formátu 2750 × 1220 mm.
 • Zénit – supermatný lak
  Jedná se o lakovanou laminovanou MDF desku v hlubokém matu s hedvábným povrchem a protiotiskovou „antifi nger“ úpravou o tloušťce 10, 16, 18, 22 a 25 mm, ve formátu 2750 × 1220 mm.
 • Syncron – texturovaná
  Tato dřevotřísková deska má texturovaný povrch, ve kterém se dekor a reliéfní povrch doplňují a vytvář ejí přirozený, vysoce dekorativní vzhled. Tloušťka desky je 10, 16, 18, 22 a 25 mm a nabízí se ve formátu 2750 × 1240 mm.

Kontakt: Ing. Michal Kuča
+420 777 71 8 007
e-mail: michal.kuca@alvic.cz
www.alvic.com, www.smako.cz

Foto: archiv značky