Po účasti na Milan Design Wee ku se italský výrobce HPL laminátů účastnil také kolínského Interzumu. Expozici tentokrát navrhli design kurátoři společnosti Giulio Iacchetti a Matteo Ragni, na předchozím veletrhu před 4 lety to byla známá italská designérka Paola Navone.

Jak tedy expozice vypadala?

Jednalo se o rohový otevřený koncept s radiálním uspořádáním, kde byly veškeré použité lamináty vyrobeny výhradně ze 100% recyklovaného kraftového papíru.

Vybrané dekory z různých kolekcí byly prezentovány ve 3D rámu a efektně nasvíceny LED diodami. Stěně nad recepcí dominovalo velké „A“ složené z více než 400 vzorků – všechny odsítny z kolekce Colours.

Na podlaze byl použit laminát z kolekce Externa v šedém odstínu 475 Grigio Perla. Jedná se o zajímavý materiál vhodný pro renovaci balkonů, schodišť, teras apod., který je vysoce odolný, nevyžaduj e žádnou speciální údržbu a díky protiskluzové technologii je i bezpečný a příjemný na došlap. Část expozice byla tvořena laminátem MEG-H, jenž je zvláště vhodný pro horizontální povrchové aplikace, jako jsou desky stolů, lavice a židle, a to i v exteriéru.

V rámových systémech byly prezentovány dekory z kolekce Legni (dřevodekory) a Rocks (dekory kamene) a primárně nová kolekce Polaris Contemporary se svými 12 odstíny, které jsou zářivě barevné, hřejivé a sametové na dotek, vysoce odolné proti poškrábání, teplu a jsou také odolné proti otiskům prstů. Za pozornost stály také lamináty s kovovým povrchem, kde byly k vidění nové povrchy „Magma“, „Pluriball“ a „Surfline“. Poslední zmíněnou kolekcí je Abet Digital. V panelu se objevila řada „Whimsky“ od módního návrháře Arthura Arbessera, která byla zařazena do nabídky v loňském roce při příležitosti Milan Design Weeku.

Kolekce Whimsky

Dekory z této kolekce jsou velmi pestré a zároveň prostoupené zvláštním smyslem pro proporce a geometrii. Vytvářejí kolem sebe dojem radostné vitality a zábavy. Šest dekorů (Vichy, Cabbage, Stripes, Tiles, Sprinkle, ZigZag) jsou v nabídce v různých barevných mutacích.

www.reta.cz
Foto: archiv firmy a Iva Bastlová